Ako schudnúť zo stehien? Spoľahlivé tipy

Napísal Daniel 12.07.2021 0 komentárov

Veľké množstvo žien, ale aj mužov hľadá univerzálnu odpoveď na túto otázku. Pravdou však je, že pri chudnutí z vašich stehien vám pomôže hlavne kombinácia rôznych pravidiel, ktoré sme pre vás zhrnuli do nasledujúceho článku. Držte sa ich a už čoskoro budete mať vašu vysnívanú postavu.

 

 

Obmedzte kalorický príjem

V prvom rade sa musíte pri chudnutí zo stehien zamerať na vašu životosprávu. Niektorí experti tvrdia, že správna strava je až 90 % vášho (ne)úspechu pri budovaní postavy. Na začiatok vám pomôže aplikácia kalorické tabuľky do telefónu (obľúbená pre Android alebo iOS), aby ste si vedeli optimalizovať váš denný príjem.

 

Zvýšte energetický výdaj

Ak máte problém znížiť príjem a cítite sa stále hladní, zvýšte energetický výdaj. Viac sa hýbať, do práce chodiť pešo, 5-krát do týždňa cvičiť či miesto výťahu vybehnúť po schodoch. Každý jeden pohyb navyše sa počíta, no plnohodnotný tréning aj na stehná je rovnako nevyhnutný, ako zmena bežných pohybových návykov.

 

Zamerajte sa na najväčšie svalové partie

Aby ste pri cvičení spálili čo najviac kalórií, musíte cvičiť najväčšie svaly. Tie sú zhodou okolností práve na stehnách. Drepy, mŕtvy ťah, výpady, a ďalšie variácie týchto cvikov sú ideálnou voľbou pre rýchle pálenie kalórií a zároveň vyformovanie vašej vyvolenej telesnej partie.

 

Menšie váhy, viac opakovaní

Aby ste zbytočne nezhodili tuk a nenabrali ešte väčší objem svalstva, zabudnite na veľké závažia. Drepy môžete robiť len s malými jednoručkami v rukách, nepotrebujete mať na chrbte naložených ďalších 50 kíl. Miesto veľkých váh spravte radšej viac opakovaní, čo stimuluje spevnenie, no nie rast svalovej hmoty.

 

Pozor na príjem bielkovín

Rovnako si dajte pozor aj na príjem prijatých bielkovín, a to platí aj v prípade, že chcete zhodiť svalový objem zo stehien a zjednodušene povedané chcete telo dostať do fázy katabolizmu. Svaly síce unavíte cvičením, no nedoprajete im dostatočnú výživu v podobe proteínov, a preto sa zmenšia.

 

Miesto maratónu radšej šprinty

Ak sa snažíte zhodiť prebytočné kilá zo stehien pomocou behu, aj tu máme pre vás jedno odporúčanie. Miesto 10-kilometrového behu si radšej dajte 10 krátkych šprintov na 100 metrov. Vaše telo spáli oveľa viac energie a cesta k vysnívaným stehnám bude oveľa kratšia

Komentáre