4 účinné cviky pre krajšie brucho

Napísal Daniel 08.10.2017 0 komentárov

4 účinné cviky pre krajšie brucho


Ani vy nie ste spokojní so svojimi brušnými svalmi? Tak v tom prípade sme pre vás pripravili niekoľko cvikov, ktorými si spevníte brušné svaly a dostanete sa k svojmu vytúženému cieľu - peknej postave.

 

 

Precvičte si brucho s týmito cvikmi a verte, že pri pravidelnom a správnom cvičení sa výsledky čoskoro dostavia. Samozrejme, dôležitým pomocníkom pri cvičení a chudnutí je aj zdravá a vyvážená strava. Bez nej to jednoducho nejde. A čo do nej zaradiť?
Jedzte viac zeleniny (brokolica, karfiol, šalát, zeler, uhorky...), bielkovín (chudé mäso, ryby, vajíčka…) a taktiež zdravé tuky (olivový, kokosový, avokádový olej…). Vďaka správnej strave sa zbavíte škaredého podkožného brušného tuku.

Cvikov na brucho je naozaj veľa, no my sme vybrali niekoľko naozaj účinných. Pripravte si uterák, čistú vodu a ideme na to!


1. Zdvíhanie nôh


Veľmi jednoduchý, ale zato účinný cvik. Ľahnite si na chrbát a nohy spojte. Ruky položte dlaňami dolu vedľa tela. Naraz dvíhajte obe nohy až do 90° uhla a pomaly ich vracajte naspäť. Neponáhľajte sa a cvik robte pokojne.

 

2. Cvičiť plank sa oplatí


O planku ste už určite počuli. Je to skvelý cvik, ktorý vám posilní viacero svalových skupín naraz. Urobíte ho tak, že sa dáte do polohy, ako keby ste išli vykonávať klasické kľuky. Rozdiel je v tom, že pokrčíte ruky a položíte sa na predlaktia. Telo je vyrovnané a pevné, hlava je zarovno s chrbticou a váš pohľad smeruje do zeme. V tejto pozícii sa snažíte zotrvať čo najdlhšie.

Aby ste si plank spestrili, môžete začať striedavo zdvíhať ruky. Telo otáčate do strany, pričom sa opierate o predlaktie, ruku zdvíhate hore ku stropu. V polohe so zdvihnutou rukou vydržte 10 sekúnd a potom stranu vymeňte.


3. Staré dobré skracovačky

 

Hornú časť brucha precvičíte skracovačkami. Ľahnite si na chrbát, kolená sú pokrčené a mierne od seba. Chodidlá sú na podlahe. Nezabudnite počas cvičenia panvu tlačiť do podložky. Ruky si dajte za hlavu a tlačte ich od tela. Hornú časť tela začnite zdvíhať z podložky, brada smeruje k stropu. Nasleduje výdych a až potom sa vraciate späť na podložku.

 

4. Prisúvanie nôh k rukám


Pri tomto cviku sa vám zíde uterák. Bude slúžiť ako pomôcka pri cvičení. Dajte sa do základnej polohy ako pri planku. Pod špičky nôh si položte poskladaný uterák. Stiahnite brušné svaly a pritiahnite nohy smerom k rukám, pričom zadok zdvíhate hore k stropu. Pomaly sa vráťte do základnej polohy a následne cvik opakujte. Nezabudnite na to, že nohy sú počas celého cvičenia vyrovnané.

 

Pohodlne a efektívne aj doma


Tieto cviky zvládnete aj doma a nepotrebujete ísť do posilňovne. Každý jeden cvik si zacvičte aspoň 8-krát po troch sériách. Ak nie ste zvyknutí cvičiť, začnite jednou sériou a postupne pridávajte na intenzite. Nezabudnite piť dostatok čistej vody a jesť zdravo, aby ste sa zbavili nadbytočných kíl. Držíme palce pri formovaní vašich brušných svalov!

 

Komentáre