Harvardský lekár radí: Toto je 5 najlepších cvičení pre telo

Napísal Daniel 23.02.2018 0 komentárov

 

Harvardský lekár radí: Toto je 5 najlepších cvičení pre telo

 

Harvard je jednou z najlepších škôl na svete. V campuse vládne úplne iný životný štýl, ako napríklad v našej mlynskej doline. Študenti sa zlepšujú nielen v škole, ale aj v životospráve. Jednou z disciplín je práve zdravý pohyb. Pozrite si 5 najlepších cvičení podľa harvardského doktora I-Min Leeho, ktoré sú určené aj pre (ne)študentov a (ne)športovcov. 

 

 

 

I-Min Lee je známy doktor, ktorý pôsobí na Harvardskej Univerzite. Okrem iného sa špecializuje aj na zdravý a výživný pohyb. Nedávno vybral 5 cvičení, ktoré sú podľa neho najvýživnejšie pre naše telo a vďaka ktorým si naše kĺby požijú dlhšie. 

 

Plávanie 

Pozitívne účinky plávania sú už dávno známe všetkým fyzioterapeutom. Plávanie pre bábätká, pre tehotné, pre dôchodcov, ale i pre vrcholových športovcov nám uľaví a často nás aj dostane z veľkých problémov pohybového aparátu. 

 

Tai Chi 

Staré umenie z východných krajín je rovnako tajomné, ako Joga, Akupunktúra a iné zdravotné techniky. Toto cvičenie má priniesť rovnováhu a silu do nášho tela a zabezpečiť nám pevné zdravie. Je to ďalší článok zdravého životného štýlu z ďalekého východu, ktorý si k nám pomaly hľadá cestu. 

 

Silové cvičenia 

Nemusíte sa stať práve vrcholovým kulturistom, no silové cviky posilňujú naše svalstvo a chránia kĺby a kosti. Samozrejme, musíte sa naučiť tie správne cviky a zvládnutie ich bezchybnej techniky trvá roky. Vo všeobecnosti však platí, že silné telo = zdravé telo. 

 

Chôdza 

Nie beh, ale chôdza. Negatívne dopady behu na naše kĺby je už dávno potvrdený. Chôdza však pomôže nášmu telu rovnako, srdce dostane zabrať, kalórie idú dole a kĺby sú neporušené. Svetová zdravotnícka organizácia odporúča spraviť až 10 000 krokov denne (alebo cca 5 kilometrov). Nie je to žiadny extrémny výkon, no väčšina ľudí za deň neprejde ani pol kilometra. 

 

Kegelové cviky 

Rôzne cviky na vnútrosvalovú sústavu, ktorým sa pripisuje aj zdravotný stav vnútorných orgánov si vo svete nachádza čoraz viac nadšencov. Aj v slovenských mestách vznikajú centrá, ktoré vám pomôžu v začiatkoch a naučia vás tieto cviky vykonávať správne.

 

Komentáre