Cvičenie doma vs. v posilňovni: výhody a nevýhody

Napísal Daniel 16.03.2018 0 komentárov

 

Cvičenie doma vs. v posilňovni: výhody a nevýhody 

 

 

Stále hľadáte štýl cvičenia, ktorý vám bude vyhovovať nielen samotným vykonávaním techniky, ale ktorý zapadne aj do vášho životného štýlu? Nie každý sa cíti pohodlne v preplnenej posilňovni, a na druhej strane, nie každý dokáže cvičiť izolovane sám doma. Pozrime sa na hlavné výhody a nevýhody oboch týchto variantov. 

 

Výhody posilňovne 

Vo fitku máte k dispozícií takmer neobmedzené množstvo strojov a činiek, s ktorými dokážte cvičiť tie najťažšie aj najzákladnejšie cviky. Druhou veľkou výhodou je prítomnosť trénerov, ktorí vám môžu pomôcť najmä zo začiatku, zostavia vám plán a odstránia chyby vo vašej technike. Aj ostatní cvičenci môžu pomôcť ako sparing partneri a opačné pohlavie pre vás môže byť veľkou motiváciou. V neposlednom rade oceníte aj možnosť kúpy výživových doplnkov 

 

Nevýhody posilňovne 

V posilke vám často zavadzajú indivíduá, ktoré vôbec necvičia, len sa fotia na strojoch o zrkadlo alebo vás znervózňujú. Musíte tak čakať na váš stroj a váš tréning sa tak predĺži. Za spomenutie stojí aj fakt, že za fitko musíte platiť. 

 

Výhody domáceho fitka 

Doma máte jednoducho pokoj. Môžete si vytvoriť vlastnú fitness oázu s televízorom, žinenkou, multifunkčnou vežou, činkami a budete ju mať len pre seba. Nemusíte sa pred nikým hanbiť a nemusíte čakať na žiadny stroj. Okrem počiatočnej investície máte takúto posilňovňu v podstate zadarmo. 

 

Nevýhody domáceho fitka 

V domácom prostredí často nemáte motiváciu cvičiť. Niektorým jedincom to problém nerobí, no iní sa jednoducho nedokážu premôcť a už po prvých sériách sa zapozerajú do televízora. Okrem motivácie vám doma môže chýbať aj parťák alebo stroj, ktorý by ste práve potrebovali zaradiť do vášho tréningového plánu. 

 

Nech už ste sa rozhodli akokoľvek, základom je radosť z cvičenia a dosiahnuté výsledky. Je jedno, či ich dosiahnete vo fitku alebo doma pred televízorom.

 

Komentáre