Najlepšie triky, ako schudnúť z brucha. Len cvičiť nestačí!

Napísal Daniel 14.05.2018 0 komentárov

Najlepšie triky, ako schudnúť z brucha. Len cvičiť nestačí!

 

Jar sa nám pomaly blíži a ani sa nenazdáme, bude opäť leto. Plavky, sukne, šortky a pretekárske pupky budú všade naokolo nás. Ako sa zbaviť zimnej sady pneumatík a prezuť na letný dezén? Cvičiť nestačí, a už vôbec nie, ak si vyberáte nesprávne cviky. Prinášame vám komplexný a zaručený návod na schudnutie z brucha bez toho ,aby ste si museli čokoľvek kupovať. Žiadna reklama, len čisté fakty.

 

 

Zabudnite na brušáky

 

Brušáky, alebo sedy-lahy sú najobľúbenejším, no zároveň najhorším cvikom. Prečo? Nemajú absolútne žiadny efekt, ľudia ich robia stovky bez techniky a jediným výsledkom, ktorý sa vám podarí dosiahnuť, je poškodenie chrbtice. Brušáky vám žiadny dobrý tréner nemôže odporučiť.

 

Nahraďte ich šprintom a drepmi

 

Ak chcete skutočne schudnúť z brucha, máte na to k dispozícii dva skvelé cviky. Prvým je drep, ideálne aj so závažím. Pri drepe zapájate najväčšie svalové partie a tým pádom spálite najviac energie, ktorá sa

ukladá práve v tukových zásobách na bruchu. Druhou alternatívou sú šprinty, ak si dáte 5 x 30 sekúnd šprintov, spálite viac, ako keby pol hodinu bezcieľne bežíte ľahkým tempom.

 

Ak chcete cvičiť brucho, šup na hrazdu

 

Neveríte, že tieto cviky skutočne cielia na spaľovanie tuku a chcete zapájať izolované brušné partie? Zaveste sa na hrazdu a dvíhajte kolená. Pokročilejší môžu predkopávať vystreté nohy. Cviky robte pomaly a technicky, nie švihom.

 

Nezabúdajte na statické cviky

 

Na hrazde môžete nohy držať v hornej polohe. Doma máte k dispozícii zase jednoduchý cvik – plank, ktorý ponúka desiatky rôznych variácii, vrátane jeho prevedenia na boku.

 

Čo nejesť a čím to nahradiť?

 

Vyhnite sa pečivo, sladkostiam, sladeným nápojom a všetkému, kde je zvýšený obsah cukrov. Nemusíte hneď naskočiť na ketodiétu, ktorá je stále veľmi kontroverzná. Vyhnite sa jedlám s vysokým obsahom sacharidov a naučte svoje telo pracovať zo zásob, ktoré máte uložené v tele. Hlad zaženiete aj zeleninovým smoothie, stačí naplniť žalúdok.

 

Z čoho sa tuk na bruchu tvorí?

 

Z nespálenej energie. Prijmete 300 kalórií a spálite len 100? Tých 200 sa vám automaticky ukladá na bruchu. Ak prijmete len 150 a spálite 200, tých 50 spálite práve z brucha a iných tukových zásob. Jednoduchá rovnica.

 

Komentáre