Výber bežeckých tenisiek – ktoré si vybrať na konkrétny povrch?

Napísal Daniel 19.07.2019 0 komentárov

 

Výber bežeckých tenisiek – ktoré si vybrať na konkrétny povrch? 

 

 

Pri výbere bežeckých tenisiek ľudia často pozerajú len na dizajn, značku, kvalitu, materiál alebo odporúčania priateľov. Nezamyslia sa nad tým, na akom povrchu ich chcú aktívne používať a či to také tenisky zvládnu. Ak hrávate napríklad basketbal, Môžete ho hrať v hale, ale aj na betóne, na ktorom by ste halovky zničili za pár hodín. Ako teda vybrať poriadne tenisky, aby čo najlepšie a dlho slúžili? 

 

 

 

 

Hala a halovky

 

 

V starých aj moderných halách bývajú rôzne formy športových povrchov, od rôznych typov leštených a lakovaných parkiet až po tvrdenú gumu a epoxidové liate podlahy . Na väčšinu týchto podláh vám postačia klasické halovky s protišmykovým povrchom. Následne už si ich viete vyšpecifikovať podľa typu športu, ktorému sa venujete. 

 

Športová obuv na betón 

 

Na betóne sa hrá veľké množstvo pouličných verzií klasických loptových športov. Takýto povrch je náročný nielen pre naše topánky, ale aj pre naše kĺby. Podrážka topánky musí byť preto tvrdená, aby sa nezodrala, a musí byť aj dostatočne hrubá, aby pérovala a poskytovala našim kĺbom aspoň čiastočnú úľavu pri doskokoch. To najčastejšie spĺňa práve basketbalová obuv.

 

 

Tenisky na antuku 

 

Antuka, gumové kocky a rôzne iné vonkajšie športoviská sú dostatočne mäkké na to, aby neničili naše kĺby, ale zase pevné na to, aby sa po nich dobre behalo. Nezadržiavajú vodu a preto sa po nich behá dobre takmer v čomkoľvek. 

 

 

Tráva a kopačky 

 

Na tráve sa hráva najmä futbal a na ten sú potrebné kopačky s poriadnymi štupľami . Nezabúdajte však, že tráva dokáže byť riadne mokrá a šmykľavá, a preto je vhodné odkonzultovať kúpu kopačiek s odborníkom a nespoliehať sa len na vlastné uváženie. 

 

 

Zmiešaný lesný povrch 

 

Bežci, ktorí nemajú radi mesto a preferujú radšej prírodu, sa musia vysporiadať aj s nerovným povrchom. 

Lesné a poľné cesty sú síce mäkšie, no nezabúdajte, že aj skaly dokážu byť tvrdé a šmykľavé. 

Kvalitné bežecké tenisky by si však mali bez problémov poradiť s väčšinou takýchto povrchov, no v meste na betóne by ste ich opäť zrejme veľmi skoro zničili. 

Vyberte si značkové športové tenisky v našom e-shope! 

 

 

 

 

Komentáre