Tieto tréningové pomôcky by nemali chýbať v žiadnej posilňovni

Napísal Daniel 20.08.2020 0 komentárov

Tieto tréningové pomôcky by nemali chýbať v žiadnej posilňovni

Tradičné fitness centrá plné strojov, ale aj moderné gymy zamerané na crossfit a cvičenie s vlastnou váhou majú pár spoločných prvkov. Okrem potiacich sa ľudí formujúcich svoje telá existujú niektoré pomôcky, ktoré by ani v jednom z týchto zariadení nemali chýbať. Chcete vedieť, ktoré to sú? Predstavíme vám ich v dnešnom článku.

 

 

Činky a závažia

Jednoručné činky, olympijské tyče, kettlebelly, kotúče, jednoducho všetky oceľové veci, ktorú slúžia ako závažia pri celej palete cvikov. Kotúče sa dajú okrem tyčí použiť aj ako závažia na opasky pri cvikoch na hrazde, čím zväčšíte vlastnú váhu a môžete cvičiť oveľa efektívnejšie. V tradičných posilňovniach je veľké percento ľudí, ktorí preferujú cviky s voľnými váhami.

 

Kardio stroje

Nech si tvrdí kto chce čo chce, kardio tu vždy bolo, bude, a je naozaj nevyhnutné pre zdravé srdce mnohých, ak nie aj všetkých športovcov. Prečo sa trápiť v zlom počasí (v horúčavách alebo na poľadovici) vonku, keď si môžete dopriať kardio v komfortnom fitku na bicykli alebo bežiacom páse? Kardio stroje by nemali chýbať v žiadnom fitku.

 

Hrazdy

Opäť sa dotkneme cvičenia s vlastnou váhou. To jednoducho nemôžete odignorovať v žiadnom fitness centre, ale ani v outdoorových workout parkoch. Hrazdy v rôznych výškach, vyhotoveniach a kombináciách pre šialených workout nadšencov sú absolútnym must-have. Ich absenciu vám žiadny športovec neodpustí.

 

Dostatok voľného priestoru

V každej dobrej posilňovni by mala byť aspoň jedna väčšia miestnosť v ktorej nie je nič. Teda nič, okrem mäkčenej podlahy. V takejto miestnosti sa môže cvičiť yoga, sparing bojových umení, ľudia môžu skákať, vymýšľať rôzne cviky s vlastnou váhou, alebo len pochodovať výpadmi s jednoručkami v ruke. Takéto mini-telocvične sú v súčasnosti naozaj veľmi vyhľadávané.

 

Automasážne príslušenstvo

 Foam rollery, tenisové loptičky a ďalšie podobné pomôcky vám pomôžu pomasírovať stuhnuté časti vášho tela po náročnom tréningu. K ich používaniu sa napríklad hodí spomínaná voľná miestnosť s mäkkou podlahou, ktorá je pri automasáži po tréningu takmer nevyhnutná.

 

Komentáre