Koronavírus a fitness centrá – zásady bezpečnosti

Napísal Daniel 17.09.2020 0 komentárov

Koronavírus a fitness centrá – zásady bezpečnosti

S príchodom jesene to vyzerá, že sa niektoré z protiepidemiologických opatrení opäť vrátia do platnosti. Ako by sa mali pripraviť fitness centrá a čo čaká ich návštevníkov? Vlastnou iniciatívou a zodpovedným správaním môžeme sami docieliť to, že šírenie infekcie nebude také dramatické a potencionálne opatrenia budú miernejšie. Pozrime sa na niekoľko tipov pre prevádzkovateľov gymov aj pre samotných športovcov.

 

 

Bezpečnostné zásady v réžii posilňovní

Priestory posilňovní by mali byť pravidelne a dôkladne dezinfikované. Nezabudnite ani na dezinfekciu posilňovacích strojov a kardio strojov. Väčší počet ľudí v uzavretom priestore, ktorí cvičia, a teda oveľa intenzívnejšie dýchajú, môže spôsobiť ľahšie šírenie infekcie. Rovnako je dôležité, aby zamestnanci dodržiavali osobnú hygienu a rovnakú zodpovednosť vyžadovali aj od návštevníkov.

 

Vždy dodržiavajte aktuálne opatrenia

Opatrenia v súvislosti s koronavírusovou krízou sa každú chvíľu menia. Prevádzky, ktoré môžu byť otvorené, hromadné podujatia a obmedzenia v súvislosti s nimi (ktoré sa týkajú aj tých športových, ktoré môžete ako prevádzkovateľ fitka organizovať), ale aj povinnosť nosenia rúšok v interiéri. Ak nechcete, aby vás nejaký dobrák udal a nemáte moc chuť platiť pokutu, vždy dodržiavajte aktuálne opatrenia.

 

Ako sa môžu zapojiť návštevníci?

Aj keď to možno práve nevyplýva z aktuálnych nariadení, v interiéroch posilňovní odporúčame nosiť rúško, ktoré sa ukázalo ako najefektívnejší spôsob ochrany pred nakazením. Niekto môže argumentovať, že v rúšku sa horśie dýcha. Počas samotného cvičenia si môžete rúško dať dole, medzi sériami ho však majte stále na tvári. Ako návštevník môžete tiež prispieť k čistote priestoru a všetky fitness zariadenia, činky a ďalšie pomôcky po sebe vždy očistiť.

 

Vyššia spotreba niektorých produktov

Pripravte sa na to, že sa vo vašej posilňovni zvýši spotreba papierových utierok, dezinfekčných prostriedkov a ak prevádzkujete aj saunu alebo wellness centrum, bude táto zmena ešte výraznejšia. Využívajte aktuálne zľavy na tieto produkty, môže sa totiž ľahko stať, že ak vírus znova udrie, bude tento typ tovaru opäť nedostatkový a ceny rapídne stúpnu.

 

Niekoľko tipov na záver

Obmedzenie kapacity – Zvážte, či nie je na mieste obmedzenie kapacity vášho fitka z vlastnej iniciatívy – menší počet ľudí znižuje aj riziko nákazy.

 

Čistenie klimatizácie – Najmä v lete je klíma vo fitkách takmer non-stop zapnutá a usádzajú sa v nej rôzne choroboplodné zárodky. Nezabudnite ju pravidelne čistiť.

 

Pravidelné vetranie – Otvorte čo najviac okien. Dobre vetraný priestor = bezpečný priestor, v ktorom sa aj lepšie dýcha, a teda aj cvičí.

 

Komentáre