Ide leto, dostaňte sa do formy

Napísal Daniel 24.06.2018 0 komentárov

Ide leto, dostaňte sa do formy 

 

Letné postavy má pred očami v katalógu a športovom časopise každý. Pri pohľade do zrkadla sa nám však zatočí hlava a ideme si naložiť ďalšiu šniclu, aby sme zahnali stres. Aj keď nám už leto klope na dvere, stále máme dostatok času vyzerať na pláži dobre. Stačí dodržať tieto pravidlá, ktoré vám žiadny telešoper neprezradí. A nestojí vás to ani cent. 

 

 

 

Obmedzte sacharidy 

 

Najviac sa priberá kvôli nevyváženému príjmu sacharidov. Keď do seba dokážete za deň natlačiť 10 rožkov, dve bonboniéry, koláče a podobné chuťovky, bez dostatku pohybu sa vám okamžite uložia vo forme tukov. A že pri takejto náloži sacharidov nestačí ani niekoľko hodín pohybu vám ani nemusíme hovoriť. Pohyb je dôležitý, no v prvom rade treba obmedziť príjem. 

 

 

Vyjdite na slniečko 

 

Nedávajte zbytočne peniaze do fitka za bežiaci pás. Na slnku spálite viac kalórií, opálite sa (čo je tiež jeden z cieľov pri behu za letnou postavou) a dostanete dávku vitamínu D. Nepreháňajte to však a nebehajte na pravé poludnie a vo veľkých horúčavách. Ideálne podmienky sú hneď ráno a večer. 

 

Každodenné aktivity 

 

Aby ste spaľovanie tukov urýchlili, musíte mať pohyb každý deň. Tréning bude stačiť 3-4 krát do týždňa, no minimálne prechádzku alebo cestu do práce na bicykli miesto auta si musíte dopriať denne. Pravidlo, že výdaj energie musí byť väčší ako príjem, stále platí. 

 

Cvičte len krátko 

 

Nemusíte tráviť hodiny v lese alebo vo fitku, tréning si odbijete aj za 10 minút. Dôležité je, aby bol intenzívny a tvrdý. Namiesto 10 km okolo mesta si dajte sériu 5 šprintov na 100 metrov. Spálite pri tom viac energie, ako dlhým behom.  

 

Obmedzte jedy a  alkohol 

 

Medzi jedy zaraďujeme akékoľvek drogy, cigarety, alkoholické nápoje a iné palivá pre nezdravé telo. Okrem toho, že v alkohole nájdete kopu prázdnych kalórií, na druhý deň sa vám nebude cvičiť práve najlepšie a nepodáte taký výkon, ako keby si dáte od neho pauzu. 

 

Komentáre