Ako si správne vybrať športovú obuv do haly

Napísal Daniel 19.03.2020 0 komentárov

Ako si správne vybrať športovú obuv do haly

Vyberáte si športovú obuv na našom e-shope a neviete sa rozhodnúť pre niektorý model? Poradíme vám niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní pre konkrétny typ haloviek. Hľadáte halovky na futsal, volejbal alebo basketbal? Čítajte ďalej.

 

 

Váha topánky

Ak ste si boli obzrieť nejaké topánky v kamenných predajniach, určite ste si všimli medzi jednotlivými modelmi rozdiel vo váhe. Váha vašej športovej obuvi je pri dlhodobom používaní rozhodujúca. Spravidla by mali byť vaše topánky čo najľahšie, no zároveň dostatočne pevné, aby dobre fixovali a spoľahlivo držali vašu nohu.

 

Na aký šport sú určené?

Niektoré športové haly aj na Slovensku majú pravidlá ohľadom obuvi a materiálov podrážok. Tie a tie sú povolené, iné zase zakázané, preto je dobré sa o tom popredu informovať. Pri niektorých športoch vám postačí aj univerzálna halová obuv, pri basketbale sú však výrazné doskoky, kde vás ochráni basketbalová obuv s hrubou podrážkou a dobrým tlmením. Pri futsale sa zase kope do lopty, takže si tiež vyžaduje špeciálnu obuv na futsal, ktorá je na to určená.

 

Odvetrá vám nohu?

Vyberajte si len značkovú obuv z kvalitných materiálov, ktorá dovolí vašej nohe dýchať. Keďže ide o halovú obuv, nemusí byť nepremokavá. Spotené nohy vám môžu pri aktívnom športe spôsobiť veľké problémy – buď akútne, ako napríklad odtlaky, alebo dlhodobo chronické, ako plesne.

 

Obuv, ktorá vám vydrží

Pri kúpe halovej obuvi je rozhodujúca aj cena. Halovky za 20 eur sa vám môžu zdať ako výhodná kúpa, no po pár týždňoch pravdepodobne odídu na druhý svet. Za 70 eur už môžete zohnať halovky, ktoré vám budú na tréningoch spoľahlivo slúžiť celé roky.

 

Prezrite si našu ponuku

U nás nájdete kvalitné topánky Joma a ďalšie známe značky, ktoré pri svojich tréningoch a zápasoch používajú vrcholoví športovci. Ak máte akékoľvek otázky ohľadom výberu kvalitnej halovej obuvi, neváhajte nás kedykoľvek kontaktovať.

 

Komentáre