Ako sa má futbalista obliecť v zime?

Napísal Daniel 24.01.2019 0 komentárov

Ako sa má futbalista obliecť v zime? 

 

 

Šport a zima k sebe idú dokonale. Teda ak sa bavíme o zimných športoch. Nadšenci tých letných počas zimy doslova trpia. Nedá sa jazdiť na bicykli, futbalové ihrisko je zasnežené a bežcom sa všetko šmýka. Dnes sme pripravili 5 tipov pre futbalistov, ktorí sa svojho obľúbeného športu neplánujú vzdať ani v zime. 

 

 

 

 

Dôležité je zdravie 

Pri športe je veľmi dôležité chrániť si vlastné zdravie. Nikomu neodporúčame hrať sa na hrdinu a za každú cenu trénovať na ľahko. Aj profesionálni futbalisti si v zime miesto dresov oblečú radšej klubové mikiny. Chlad vám môže pri zvýšenej fyzickej záťaži spôsobiť nenapraviteľné zranenia. 

 

Ako ostať v komforte 

Trénovať alebo hrať zápas v páperovej bunde, oteplovačkách a zimných čižmách by bolo prakticky nemožné. Preto je veľmi dôležité zachovať komfort a ľahkosť zimného oblečenia. Funkčná termobielizeň vás udrží v teple a pod dresom o nej nebudete ani len vedieť. Ak zvolíte tričko s dlhým rukávom, nepotrebujete ani mikinu.  

 

Správne oblečenie je alfou a omegou úspechu 

Tak, ako bežcovi môžu pokaziť maratón nekvalitné alebo zle zaviazané topánky, futbalistovi môže pokaziť dôležitý zápas nesprávne zvolené oblečenie. Nulový komfort, svrbenie, alebo naopak zima ľahko spôsobia to, že hráč nebude schopný podať 100 %-ný výkon. 

 

Niekedy postačí aj dres 

Nie je zima ako zima. Ak hráte pri teplote – 10 stupňov Celzia na pozícii brankára, teplé oblečenie je nevyhnutné. Ak je len 0 a vy hráte na krídle, kde sa poriadne nabeháte, vydržíte zápas aj v obyčajnom drese. Ak sa chcete cítiť 100 % bezpečne, chráňte si pred chladom aspoň genitálie a hrudník. 

 

Nezabudnite na nohy 

Štucne, dlhé ponožky a kvalitné kopačky dokážu ochrániť vaše nohy pred zranením spôsobeným chladom. Nedostatočné zahriatie sa rozcvičkou môže ľahko vyústiť až k roztrhnutiu šľachy alebo svalstva. Ak udržíte nohy v teple, podobné problémy sa vám ľahšie vyhnú. 

 

Komentáre