Rozlúčte sa s bolesťami chrbtice. Aj vďaka týmto jednoduchým cvikom

Napísal Daniel 31.01.2018 0 komentárov

Rozlúčte sa s bolesťami chrbtice. Aj vďaka týmto jednoduchým cvikom

 

Bolí vás chrbát a už neviete ako ďalej? Nezúfajte. Zbavenie sa bolesti bolo ešte donedávna komplikované a zahŕňalo množstvo nepríjemných a invazívnych liečebných metód. Dnes sa pozrieme na ten najlepší postup, akým sa zbavíme tých najväčších bolestí chrbta. 

 

 

 

Odkiaľ pramenia? 

Bolesti chrbta (krížov i lopatiek) vo väčšine prípadov pochádzajú zo zranenia chrbtice. Tieto zranenia majú v neskoršom štádiu na svedomí aj bolesti zadku, ktoré vystreľujú cez hamstring až do lýtka. Pôvodcom toho všetkého sú vyskočené platničky, ktoré tlačia na miechu a nervovú sústavu a tým spôsobujú bolesť. K vyskočenej platničke prídeme ľahko. Nesprávnym cvičením, sedavým životným štýlom, ale aj nejakým pádom. 

 

Ako začať 

V domnienke, že ide len o zápal, ľudia konzumujú množstvo liekov, chodia na masáže alebo akupunktúry a veria, že im to pomôže. Tieto metódu sú účinné, ale nie v tomto prípade. Na začiatok navštívte fyziatra, ktorý vám predpíše lieky a odporučí vás na CT vyšetrenie. 

 

Po stanovení diagnózy 

Ak ide skutočne o vyskočenú platničku, dostanete ďalšie lieky na bolesť a uvoľnenie svalstva a začnete podstupovať elektroliečbu. Tej sa vôbec nemusíte obávať, celý priebeh trvá okolo 15 minút a nie je bolestivá. Práve naopak, všetci ju prirovnávajú k príjemnej masáži. 

 

Rehabilitácia 

Okrem masáže a jednoduchých cvikov vám doktor pravdepodobne predpíše aj moderné cvičenie s názvom SM Systém, ktoré pochádza z Čiech (tam je už dlhé roky obľúbené. Jednoduché cviky s elastickými lanami. Vďaka špeciálne vyvinutým cvikom zosilnejú najjemnejšie svaly okolo vašej chrbtice, čím zatlačia vyskočenú platničku naspäť na svoje miesto a odstránia tak bolesti. 

Popri tejto účinnej rehabilitácii môžete využiť aj ďalšie fitness pomôcky, ktoré sú priamo určené na vyrovnávanie sa so zranením spôsobeným pri športovom výkone.

Komentáre