5 tipov na starostlivosť o vybavenie pre každého športovca

Napísal Daniel 20.10.2020 0 komentárov

5 tipov na starostlivosť o vybavenie pre každého športovca

V dnešnom článku sa s vami podelíme o praktické skúsenosti ohľadom starostlivosti o športové vybavenie, ktoré možno niekomu prídu ako samozrejmosť, no pre mnohých našich zákazníkov a čitateľov budú znamenať rozdiel medzi tým, ako dlho im športové vybavenie (oblečenie, obuv, náradie) vydrží. Vyvarujte sa banálnym chybám pri starostlivosti a pouźívaní športových pomôcok pomocou našich piatich tipov.

 

 

Neprať, neprať, neprať

Veľa športovcov doslova skúša šťastie s praním tenisiek, oblečenia z citlivého materiálu s rôznymi membránami a potom sa čudujú, keď sa im veci rozpadnú. Vždy dodržiavajte pokyny na štítkoch a perte veci napríklad len v rukách vo vode s maximálnou teplotou nepresahujúcou 30 stupňov. Nie každú výstroj môžete pridať do prania, preto si vždy pozorne prečítajte štítok.

 

Detský zásyp aj voňavé vrecká

Ak chcete vašu softshellovú bundu, bežecké topánky, kopačky alebo športovú tašku udržať suchú a voňavú, odporúčame použiť nejaké bežne dostupný púder, alebo rôzne voňavé vrecká pre športovcov. Takéto vrecko viete osadiť aj do svojej skrinky v športovom klube, a keď ju raz za čas otvoríte, bude krásne vyvoňaná. Púder, respektíve zásyp nielen odstraňuje pachy, ale navyše aj prebytočnú vlhkosť.

 

Nepožičiavať svoju športovú výstroj a oblečenie

Erárne veci sú síce zadarmo, ale plné baktérií, vírusov, roztočov a plesní, s ktorými rozhodne nechcete mať nič spoločné, a to najmä v tomto náročnom epidemiologickom období. Boxerské rukavice, športovú obuv, prilby, jednoducho všetko, čo navliekate na ktorúkoľvek zo svojich končatín si zadovážte vlastné a nikomu to nepožičiavajte. Nielen že budú veci čisté a plné len vašich baktérií, okrem toho vám aj dlhšie vydržia.

 

Zbytočné mechanické poškodenie

Veľmi často chybou, ktorá vo väčšine prípadov navyše aj eliminuje možnosť reklamácie produktu, je jeho nesprávne používanie. Podrážka haloviek je perfektná na akýkoľvek šport v športovej hale, no ak sa rozhodnete behať v nich po drsnom asfalte, existuje vysoká pravdepodobnosť, že sa expresne rýchlo zoderú. Univerzálnu športovú obuv ani vybavenie nezoženiete. Veci používajte len na to, na čo sú naozaj určené.

 

Vlhkosť je nepriateľ

Ako sme už spomínali v predchádzajúcom bode, detský zásyp vám pomôže zbaviť sa vlhkosti vo vašom vybavení. Takéto riešenie by ste však mali používať len na cestu domov, kde treba topánky, rukavice, oblečenie aj všetko ostatné poriadne vysušiť. V lete je vhodné sušiť veci na priamom slnku, na jeseň vám pomôže silný vietor a v zime radiátor alebo krb. Vlhkosť je najväčší nepriateľ aj pre kovy. Skúste nechať vaše antikorové činky vo vlhkej a nevetranej pivnici. Potom sa môže pokojne stať, že aj nehrdzavejúca oceľ začne hrdzavieť.

 

Ak sa vám naše tipy páčili, neváhajte článok zazdieľať alebo poslať priateľom!

 

Komentáre